Úvod > Dámske oblečenie > Dámske pončo
 
Filter
Cena
Veľkosť
×
Zrušiť filter
 
 

Pončo pre ženy

Obľúbené ženské pončo je hitom sezóny. Pončo je veľmi vďačný kúsok oblečenia, ktorý sa nosí najmä na jeseň, na začiatku zimy a na jar. Najlepšie vás ochráni v tie dni, kedy zubaté slnko vysiela svoje posledné lúče a vonku je krásna jeseň plná farieb a príjemnej nostalgickej nálady.

Dámske pončo a jeho pôvod

Pončo pôvodne pochádza z Južnej Ameriky, kde dodnes patrí medzi tradičný odev miestnych indiánov. Medzi indiánmi však pončo nepatrí len ženám, s obľubou ho nosia aj muži. U nás v Európe sa pončá pevne usadili v šatníkoch až v 20. storočí, no obliekajú si ich najmä ženy.

Nosiť dámske pončo nie je vôbec zložité a dá sa povedať, že je veľmi dobre kombinovateľným oblečením. Jediné na čo si pri jeho nosení treba dať naozaj pozor, je to, že sa skutočne nehodí do veterného počasia a takisto, ak si ho už oblečiete, zvoľte k nemu priliehavé oblečenie, veľa voľného šatstva opticky nepôsobí dobre.

Výber dámske ponča

Dámske pončá, ktoré máme v našom e-shope, majú rôzne strihy, nájdete tu dlhšie aj kratšie kúsky. Vyrobené sú z naozaj kvalitných materiálov a môžete si ich obliecť prakticky kamkoľvek. Hodia sa na výlet do prírody, ale zažiarite v nich aj v ruchu pulzujúceho mesta.

Ak ste zvolili dámske pončo dlhšieho strihu, môžete si ho zopnúť opaskom, dáte tak vyniknúť ladným krivkám vašej postavy. Keďže väčšinou je pončo naozaj bohato zdobené, odporúčame kombinovať ho s oblečením jednej farby. Ak ste nižšej postavy ideálne pre vás je pončo s dĺžkou do pásu, predĺžite si tak nohy a budete vyzerať vyššia.

Pre tie z nás, ktoré majú plnšiu a oblejšiu postavu je ženské pončo veľmi vhodným oblečením, keďže vďaka nemu prirodzene zamaskujeme nedostatky nášho tela. Od postavy závisí aj aký typ výstrihu je pre nás vhodný. Aj u nás v JOIE nájdete viacero variantov, voľný strih, výstrih do V, alebo pončo s výstrihom rolákového typu. Pokiaľ máte širšie ramená a väčšie prsia vyniknete s väčším výstrihom. Ak ste drobnejšej postavy s užšími ramenami, malý výstrih vám ramená pomôže opticky rozšíriť.

Čo sa týka zladeniu dámskeho ponča so šperkami a doplnkami, platí pravidlo, že pončo na seba strháva pozornosť už samo o sebe. Preto sa väčším šperkom pri jeho nosení vyhýbajte. Stavte radšej na decentnejšie kúsky. A ak chcete byť naozaj originálna a šik, doplňte svoje ženské pončo klobúkom. Zvýrazníte tak svoju eleganciu.

 
 

Dámske pončo

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Zostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 
Pohodlné teplučké dámske pončo v nádhernom pletenom vzore v horčicovo sivej farebnej kombinácii
40,00 €
Novinka
Nádherné kráľovský modré dámske pončo s rolákom
25,00 €
AKCIA
Indiánske dámske pončo so strapcami a kapucňou v tmavo sivej farbe
26,00 €
AKCIA
Marhuľkové dámske pončo s odnímateľnými rukávmi
25,90 €
Svetre a kardigány
Jemne ružové dámske pončo s rukávmi a diagonálnym vzorom
22,90 €
Svetre a kardigány
Dámske pončo s gombíkmi na vysokom golieri v béžovej farbe
25,90 €
Svetre a kardigány
Široké, voľné a pohodlné dámske pončo v hnedej farbe
28,00 €
Svetre a kardigány
Pletené dámske pončo s výrazným golierom v ružovo červenej farbe
26,00 €
Široké sivé dámske pončo s gombíkom v boho štýle
28,00 €
Svetre a kardigány
Dámske pletené pončo s rukávmi v hnedej farbe
5 1
26,00 €
Svetre a kardigány

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia