Úvod > Dámske oblečenie > Dámske legíny
 
Filter
Cena
Veľkosť
×
Zrušiť filter
 
 
 
 

Asi máloktoré oblečenie vzbudzuje v módnom svete toľko vášní ako ámske legíny. O tom či je vhodné ich nosiť von, ako samostatný kúsok oblečenia, sa prú návrhári, predajcovia aj samotné nositeľky. My hovoríme prečo nie?

Ponúkame množstvo typov legín, z ktorých si určite vyberiete taký kúsok, ktorý si bez problémov môžete obliecť aj na prechádzku do mesta. A aj tie odvážnejšie legíny sa pri vhodnom skombinovaní s pekným topom, či tunikou dajú ľahko nosiť aj do práce či spoločnosti.

Samotné dámske legíny už majú za sebou poriadne dlhú históriu, v našom šatníku sa vyskytujú už od 13. storočia, hoci pôvodne išlo len o určitý druh pančúch. Veľký rozmach zažili najmä v období renesancie a verte či nie, do spoločnosti ich nenosili len ženy, ale aj páni. Dokonca sa vyrábali aj špeciálne vojenské legíny.

Legíny ako dásmke oblečenie

Maskáčové legíny sú samozrejme v móde aj dnes, ale už striktne v dámskom prevedení. V súčasnosti ide výhradne o dámske oblečenie s veľmi širokým využitím. Dámske legíny sú veľmi praktické na nosenie doma, do telocvične, na akýkoľvek šport, ale ako sme už napísali vyššie, ak vám to postava dovoľuje a legíny vhodne skombinujete, môžete si ich obliecť aj do mesta. Dámske legíny sú asi najpohodlnejšie oblečenie vôbec, nekrčia sa a sú teda veľmi vďačnou súčasťou šatníka. Aj u nás v JOIE si môžete vybrať prakticky z nekonečného množstva farieb a farebných kombinácií a vytvoriť si tak jedinečný outfit, ktorým pritiahnete pozornosť. Najmä, ak zvýrazní vašu krásnu postavu.

Dámske legíny a ich kombinácie

K dámskym legínam sa veľmi jednoducho kombinuje zvyšné oblečenie. Pravda, je potrebné mať aj trošku sebakritiky a odhadnúť či vám postava dovoľuje odhaliť z vášho tela viac alebo menej. Ak viac, fantázii sa medze nekladú, môžete voliť aj kratšie tričká do pása, kratšie košele atď. Ani dámy s plnšími tvarmi však nemusia byť vôbec smutné, treba len prihliadnuť na problematickejšie partie a tie vhodne prekryť ďalšími vrstvami oblečenia. Netreba sa vzdávať pohodlia.Dôležité je aj uvedomiť si aká je správna dĺžka legín. Ak si ich chcete obliecť do spoločnosti, voľte určite tie s dĺžkou po kotníky. Opticky vám predĺži nohy. Naopak trojštvrťové dámske legíny do polky lýtok vám nohy opticky skrátia. Myslite na to. Pozor aj na vhodnú obuv. Tenisky sa k legínam hodia iba v prípade, že idete športovať alebo sa nezáväzne stretnúť s priateľmi. Na dôležitejšie stretnutia, do práce a do spoločnosti si k nim radšej obujte napríklad čižmičky alebo balerínky.

 
 

Dámske legíny

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Zostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 
Sivé moderné dámske tepláky s netradičnými veľkým vreckami
15,50 €
Sivé dámske bavlnené tepláky s hlbokým sedom a netradičnými vreckami
21,50 €
Bavlnené dámske tepláky so širokým sedom a originálnymi vreckami
21,50 €

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia